akcesorium

Sześć zegarków movado, które są idealne do pracy lub zabawy

Movado powstał pod koniec 19 wieku, kiedy szwajcarski przemysł zegarkowy zbliżał się do szczytu. Młody asystent zegarmistrza Achille’a Ditesheima założył sklep w górach Jura. Wraz z sześcioma pracownikami zajmującymi się pełnym etatem, założył firmę w jednym z największych zegarmistrzów w mieście. W 1897 r. Firma zatrudniała osiemdziesiąt pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy i nienaganną reputację. Nawet w czasach, gdy szwajcarski zegarmistrzostwo eksportowało około 60 000 zegarków rocznie, firma była jedną z najbardziej udanych firm w kraju. Ale nadal potrzebna była nazwa.

W końcu, po ćwierćwieczu sukcesu, Ditesheim wybrał nazwę Movado. Słowo to jest esperanto, uniwersalny język i oznacza „zawsze w ruchu”. Rok był 1905, a firma nigdy nie była popularniejsza. Ponad sto lat później, Movado pozostaje jednym z najlepszych zegarmistrzów na świecie. W tym artykule omówimy sześć najpopularniejszych i wszechstronnych zegarków.

 

Oglądanie muzeum

Może wydawać się nieco za mało, aby oznaczyć zegarek godny muzeum, ale to zostało nazwane tylko po tym fakcie. Widzisz, zegarek Muzeum Movado został zaprojektowany przez słynnego współczesnego artysty Nathana George Horwitta. Jego interpretacja współczesnego zegarka była tak ważna, że ​​została wybrana do stałej kolekcji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Oryginalny projekt został pokazany od 1960 roku. Był to pierwszy zegarek na rękę, który otrzymał ten zaszczyt.

Co jest tak szczególne w przypadku muzealnego zegarka? Klasyczna czarna tarcza i pojedynczy złoty znacznik w pozycji dwunastej zaczęły trenować prostoty i minimalistycznego wzornictwa. Tarcza zegarowa jest okrągła, a tarcze zegarka są smukłe i srebrzyste. Projekt został oparty na starym zegarze słonecznym. Czarne paski cielęce, obudowa ze stali nierdzewnej i osłona z kryształem szafirowej sprawiają, że muzeum jest warty zadanej ceny.

 

Luno

Męski zegarek Luno był wyraźnie pod wpływem jego poprzednika, zegarka muzealnego. Ma ten sam czarny pokrętło, złoty marker na godzinę dwunastej, jak również okładka zegarka kryształu szafirowego. Dwie najbardziej oczywistymi rozbieżnościami między bliskimi kuzynami są bransoleta i dłonie godzinne. Bransoleta Luno jest ze stali nierdzewnej, co czyni ją lekko sportową wersją, którą można nosić podczas pracy lub podczas zabawy. Luno posiada również złocone tarcze zegarkowe i złoconą osłonę. Żaden z zegarek nie powinien być noszony w wodzie, chociaż twierdzą, że są wodoodporne do 99 stóp.

 

Junior Sport Watch

Nazwy mogą być mylące. Naprawdę, jak wiele tysięcy zegarków sportowych widziałeś? Oczywiście, Movado Sport Watch jest dobrze zaprojektowany. Jest wykonany z tych samych materiałów najwyższej jakości i komponentów, co większość innych zegarków. Posiada obudowę zegarka ze stali nierdzewnej, odporny na zarysowania szafi z szafirami oraz stalową linię łączącą z zapięciem. Mimo to, to nie jest dobry pomysł, aby zabrać ze sobą pójść raftingiem. Junior Sport Watch najlepiej podziwiać w ciepłym i suchym miejscu. Dzięki swym coruscating indeksom godzin diamentowych i klasycznej czarnej tarczy, jest to zegarek, który powinien być przechowywany w pomieszczeniach zamkniętych.

 

S.E. Tytan

S.E. Titanium jest najłatwiejszym zegarkiem Movado, którego sprawdziliśmy dzisiaj. Posiada trzy podpary dla precyzyjnego pomiaru czasu i dwanaście godzin markerów. Jak można się spodziewać, jest wykonana z tytanu i stali nierdzewnej – w przypadku tytanu, a oprawka zegarka jest ze stali nierdzewnej. Pokrętło jest brązowe, ręce zegarka są srebrzyste, a okno czwartej godziny jest w oknie. Szafka szafirowa chroni zegarek przed uszkodzeniem wody do 30 metrów.

 

Sapphire Synergy

Synergia oznacza wspólne działanie. Ten zegarek Movado łączy w sobie najlepsze cechy starego i nowego, aby dostarczyć coś wyjątkowo nowoczesnego. Wszystkie te elementy są klasyczne. Ma elegancki i stylowy pokrętło zegarka Museum Watch, wklęsłej kropki o godzinie 12 i szwajcarskiego kwarcu. Ale Sapphire Synergy ma coś, co oferuje kilka zegarków Movado, gumową opaskę na nadgarstek. Dlaczego kauczuk? Cóż, to nie jest zegarek sportowy, więc korzystanie z niego na świeżym powietrzu nie wchodzi w grę. Ale nieformalny zespół daje mu bardziej przypadkowy wygląd, co może być dość atrakcyjne dla współczesnego mężczyzny.

 

Szwajcarski Juro

Po Muzeum Watch, szwajcarski Juro jest Movado najpopularniejszej kolekcji zegarków. Oferują takie same, eleganckie, uproszczone wzornictwo jak bardzo lubiany klasycznie, ale są wyposażone w bransoletę ze stali nierdzewnej i skrzynkę. Indeks czasowy marki marki w 12-tej godzinie jest tam, ale w srebrze. Odporny na zarysowania szafirowy utrzymuje drogocenny zegarek. Spodziewaj się spędzić około tysiąca dolarów na tym niepowtarzalnym zegarku. Daj te sześciokrotne oferty z Movado uważnie podczas zakupów następnego zegarka. Reprezentują elegancję Movado, łącząc w sobie wiele stylów cięcia i wysokiej jakości rzemiosła.